Belgai

Belgija – saksofono, Smurfų bei Tintino, nuostabių nėrinių, Lježo ir Briuselio vafliukų, kvapniausio šokolado, ypatingo skonio alaus gimtinė.

Belgijos kultūra – tai flamandų, prancūzų ir vokiečių kultūrų mišinys, o puikus maistas yra viena iš svarbiausių belgų kultūros dalių.

Ar žinote, kad?

Belgija perpus mažesnė už Lietuvą, bet gyventojų čia tris kartus daugiau?

Bulvytes fri išrado ne prancūzai, o belgai?

1846 m. belgas Adolfas Saksas išrado saksofoną? Belgų muzika-tai įvairių muzikinių stilių ir saksofono muzikos junginys.

Komiksai-labai svarbi 20 amžiaus Belgijos kultūros dalis? Belgiški komiksai sudaro atskirą pogrupį visoje Europos komiksų istorijoje. Tintinas, Smurfai, Mortimeris – garsūs belgiškų komiksų personažai – iki šiol gyvi ir mėgstami daugelio komiksų gerbėjų.

Belgai nuo viduramžių garsėja savo gobelenu, apmušalais?

Belgai – daugiausiai laikraščių skaitanti ir daugiausiai portveino išgerianti tauta pasaulyje?

Pusė Singapūro centro pastatuose esančių stiklų yra iš Belgijos?

Didžiausias procentas gyventojų laiko kates ir šunis?

Dėl nuolatinio lietaus ir darganos juokaujama, kad lietpalčiai ir skėčiai yra belgų nacionalinis drabužis?

Belgų kulinarija

Belgiška kulinarija formavosi veikiant labai skirtingoms tradicijoms. Senovėje čia maišėsi vietinių gyventojų keltai ir kraštą valdžiusių romėnų mitybos tradicijos, kurias papildė germanų įtakos, o vėliau veikė Burgundijos, Ispanijos, Austrijos, Prancūzijos kulinarinės tradicijos. Dėl nuolatinio susiskaldymo į atskiras feodalines valstybėles, Belgijoje žymi regioninė įvairovė. Kiekvienas regionas turi savo sūrių bei alaus rūšis, tradicinius sausainėlius. Neretai patiekalai pavadinimuose turi nuorodą į geografinę vietovę. Svarbiausios regioninės kulinarinės tradicijos yra flamandiškoji (šiaurės vakarų Belgija), brabantiškoji (vidurio Belgija), Lježo (rytų Belgija), Ardėnų (pietryčių Belgija) ir kitos.

Belgija laikoma gurmanų šalimi. Puikus maistas ir ypatingo skonio alus yra svarbi belgų kultūros dalis. Sakoma, kad belgiškame maiste dera prancūziška kokybė su vokiškais patiekalų dydžiais. Ypač turtingos alaus tradicijos. Alų pirmieji pradėjo gaminti vienuoliai trapistai dar Viduramžiais . Ir dabar vienuolynų gaminamas alus laikomas vienu geriausiu ir labiausiai prestižiniu. Šiuo metu šalyje 125 alaus daryklos Belgijoje gamina apie 800 rūšių alų. Alus pilstomos į specifinius butelius ir turi specifinius bokalus. Karštųjų patiekalų asortimentas didžiulis. Naudojamos įvairios mėsos ir žuvies rūšys, tačiau skirtingai nei piečiau esančiuose kraštuose, troškinant naudojamas alus , o ne vynas. Pajūrio regionuose populiarūs moliuskai ir žuvis. Nacionalinis belgų patiekalas yra moules frites – keptos bulvės su šviežiomis midijomis, kurios paduodamos įvairiais būdais.Tai-tikras delikatesas, kuriuo reikia mėgautis , nustūmus į šalį visus rūpesčius.

Belgija turi savo greito maisto tradiciją, ir belgai didžiuojasi keptomis bulvytėmis (frites / frieten), paplitusiomis visame pasaulyje. Belgiškas greitas maistas tiekiamas specialiose užkandinėse, vadinamose friterie / fritkot. Jose be keptų bulvyčių ypa patiekiami kiti greito maisto patiekalai: kotletukai, dešrelės, vėrinukai, frikadelės. Čia taip pat patiekiami belgiški sumuštiniai (Mitraillette), kuriuos sudaro išilgai perpjauta bandelė, įdaryta mėsa ir keptomis bulvytėmis, su padažu.

Belgai-tikri vaflių kepimo ekspertai.Tai-svarbiausi belgiški desertai, turintys ilgą istoriją.Vaflių išskiriamos dvi rūšys. Lježo vafliai kieti, apvalūs ir viduje turi karamelės gabaliukus. Briuselio vafliai – minkšti ir purūs, patiekiami šilti, su grietinėle ir vaisiais. Be to, garsus belgiškas šokoladas. Kakavos vartojimo tradicijos čia atėjo jau XVI a., tačiau tik XIX a. viduryje Belgijoje šokoladas pradėtas naudoti kaip desertas, o ne kaip vaistas. Vystant saldaus šokolado gamybą, buvo išrasti įdaryti saldainiai (chocolate praline). Niekur nerasi tokių riešutų, karamelės ir šokolado šedevrų kaip belgų konditerijos krautuvėlėse.

Pasirinkite, kur norėtumėte praleisti valandėlę, ir artimiau susipažinkite su
„Belgais“.

Rezervacija laikinai neveikia

Dienos pietūs
Dienos pietums midijos
12:00 - 16:00
Savaitgaliais dienos pietų pasiūlymų neturime
Mes esame
Rūdninkų g. 15/46, Vilnius
Žiūrėti žemėlapyje

Susisiekite

+370 658 36735
info@belgai.lt
DARBO LAIKAS

I – II
17:00 – 22:00

III
12:00 – 22:00

IV – V
12:00 – 22:00

VI
11:00 – 22:00

VII
11:00 – 20:00

Prijaukinta - Webas.lt

Rezervacija laikinai neveikia

Vardas *
El. paštas *
Telefonas
Data
Laikas
Žmonės
Restorano erdvė
Žinutės tekstas *
  • Atsiprašome, rezervacija internetu laikinai neveikia. Rezervuoti staliuką galite paskambine telefonu +37065836735